Otvoren poziv studentima za dostavljanje predloga za izradu novog teksta Zakona o visokom obrazovanju

Poštovane koleginice i kolege,

Danas je održan prvi sastanak nove radne grupe za izradu novog Zakona o visokom obrazovanju - sistemskog zakona koji predstavlja pravni okvir za cjelokupnu oblast visokog obrazovanja u Crnoj Gori.

Izrada novog teksta zakona već dugo je broj 1 na listi prioriteta SPUCG. Nadamo se da će institucije sistema, a prevashodno resorno ministarstvo, ovog puta proces izrade novog zakona sprovesti do kraja, na zadovoljstvo i u korist kako studenata tako i akademske zajednice i države uopšte.

U skladu sa dosadašnjom praksom, a u želji da predlog SPUCG bude što kompletniji, ovim putem upućujemo poziv svim studentima da nam pomognu na način što će svoje predloge za izradu novog zakona dostaviti upravi SPUCG.

Predlozi se mogu odnositi na izmjene postojećih ili uvođenje potpuno novih zakonskih rješenja.

Predloge je potrebno poslati u elektronskom formatu, na mail adresu spucg@ucg.ac.me, najkasnije do ponedeljka, 27. maja 2024. godine.