Studenti UCG učestvovali na regionalnom Western Balkans Cyber kampu

Western Balkans Cyber Camp

Studenti Univerziteta Crne Gore (4 studenta i 4 studentkinje) učestvovali su na regionalnom Western Balkans Cyber Camp-u.

Događaj je organizovan od strane Uprave za elektronsku sertifikaciju i sajber bezbjednost iz Albanije (AKCESK) u periodu od 10. do 12. maja 2024. godine u Albaniji - Draču. Kao mentori delegaciju studenata su predvodili inženjeri Mladen Vukašinović sa Fakulteta političkih nauka i predstavnik CIRT-a Samir Orahovac koji su učestvovali i u panel diskusijama.

Događaj je okupio studente, predstavnike sa univerziteta i CIRT timove iz regiona Zapadnog Balkana radi unapređenja znanja mladih pojedinaca zainteresovanih za sajber bezbjednost ili oblast ICT-ja. Cilj je uspostavljanje regionalne mreže mladih sajber stručnjaka koji će sarađivati i doprinijeti jačanju sajber bezbjednosti našeg regiona u budućnosti.

Na kraju Cyber Camp-a svi učesnici su dobili sertifikate.