Institut za biologiju mora i jedriličarski klub „Lahor“ potpisali Sporazum o saradnji

Institut za biologiju mora, Univerziteta Crne Gore će kroz buduću saradnju pružati podršku jednom od najljepših simbola Kotora, klubu koji njeguje tradiciju jedrenja skoro osam decenija obučavajući djecu i omladinu i stvarajući neke od najboljih jedriličara i skipera na Jadranu.

Kroz prepoznavanje zajedničkog cilja, edukaciju djece i omladine o značaju mora i obale kao jednih od najznačajnijih resursa Crne Gore, unapređujući i djeleći znanje i resurse za razvoj djece u zdravom okruženju, Institut će sa ponosom pomagati u očuvanju naslijeđa i tradicije Boke.